آسمان مجازی چیست و چه کاربردی دارد؟

شنبه 5 اکتبر 19 anitaplast

اگر به تازگی به دنبال زیباتر و خاص تر کردن محل کار و زندگی تان هستید، پس با آسمان مجازی روبرو شده اید. آسمان مجازی یکی از مواردی است که به تازگی برای زیبایی بیشتر خانه و محل کار از آن استفاده می شود و فواید فراوانی برای محیط و ایجاد آرامش در آن را دارد. امروز می خواهیم به توضیح آسمان مجازی چیست و اینکه چه کاربرد هایی در بخش های مختلف خانه دارد را بررسی کنیم.

آسمان مجازی چیست ؟

 

آسمان مجازی چیست: آسمان مجازی یک نوع سقف کاذب است که با توجه به طرح های مختلفی که بر روی آن قابلیت اجرا دارد، شما می توانید آن را با فطرت انسان همسو کنید. با توجه به زندگی ماشینی و پر استرسی که بشر امروز با آن دست و پنجه نرم می کند، وجود تصاویر طبیعت در محیط کار و زندگی بر ناخودآگاه او تاثیر زیادی می گذارند.

 

کاربرد آسمان مجازی چیست ؟

 

اگر می خواهید، بدانید که کاربرد آسمان مجازی چیست ؟ و چگونه از آن استفاده می شود، ادامه این مطلب را از دست ندهید!

 

1. آسمان مجازی برای سقف آشپزخانه

 

اگر خانه خود را تازه تحویل گرفته اید و یا در حال ساخت آن هستید، سقف آشپزخانه شما احتمالا هنوز خام است. اگر با افراد مختلف صحبت کنید، راه های مختلفی را به شما پیشنهاد می کنند که معمولا باب میل خیلی از افراد نیست! شما می توانید برای زیباتر کردن آشپزخانه از آسمان مجازی استفاده کنید.

استفاده از سقف کاذب آسمان در سقف آشپزخانه معمولا در وسط این سقف اتفاق می افتد. شما می توانید از طرح های دلخواه برای این کار استفاده کنید و الگوی خاصی برای آن وجود ندارد، اما بهتر است که حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

طرح آسمان مجازی برای آشپز خانه

 

2. فضای کاری را دلچسب کنید

 

احتمالا می دانید که چیدمان در میزان آرامش بخش بودن و خاص بودن محیط چقدر تاثیر دارد! اگر می خواهید که فضای کاری خود را دلپذیر، جذاب و آرامش بخش کنید، می توانید از آسمان مجازی در محیط کاری خود استفاده کنید.

در فضا های اداری چیدمان دکوارسیون از اهمیت چند برابری برخوردار است تا تنش های محیط کار را بتواند از بین ببرد! استفاده از تصاویر جذاب و طبیعت در محیط کاری باعث می شود که افراد با نگاه کردن به این سقف زیبا آرمشی بدست آورند و انگیزه ی دوباره ای برای کار پیدا کنند.

تحقیقات زیادی این موضوع را اثبات کرده اند که استفاده از رنگ های گل و گیاه تا چه میزان می تواند در محیط کاری باعث شادابی و سر زندگی افراد شود. خیلی از افراد با توجه به محدودیت ها نمی توانند در محیط کاری خود از گل و گیاه استفاده کنند اما برای همه امکان پذیر است که در محیط کاری خود از این نوع سقف استفاده کنند.

اگر مردد هستید که چه طرحی را برای این کار استفاده کنید، بهتر است از چند متخصص در این زمینه مشورت بگیرید.

 

طرح آسمان مجازی برای محیط کار

 

3. آسمان مجازی در حمام و دستشویی

 

یکی از مکان هایی که استفاده از آسمان مجازی در آن رواج پیدا کرده است، حمام و دستشویی است. شاید می پرسید که چرا این کار را انجام می دهند؟ این کار چه فایده ای دارد؟

شاید برای شما جالب باشد که ایرانیان باستان کسانی بودند که برای اولین بار از گرمابه یا حمام برای شست و شو استفاده کردند و آن را به دیگران منتقل کردند! اگر به حمام های قدیمی مراجعه کنید، شاهد طرح های زیبا و جذابی می شوید که بر روی دیوار های آن ها نقش بسته اند.

امروزه دیگر از طرح های آسمان مجازی به جای آن نقاشی ها در حمام های خانگی استفاه می شود و همان زیبایی را به ارمغان می آورد.

 

طرح آسمان مجازی برای حمام

 

برای انتخاب طرح دلخواهتان به موارد زیر توجه کنید:

 

  • برای عکس برداری با گوشی و یا با دوربین عکاسی حتما افکت ها را خاموش کنید و کیفیت را در بالاترین حد قرار دهید
  • زاویه مناسبی را برای عکس برداری انتخاب کنید
  • حتما دوربین و یا گوشی را به صورت افقی نگه دارید
  • به این نکته توجه کنید که در هنگام عکس دستتان لرزش نداشته باشد

هزینه آسمان مجازی به چه صورت محاسبه می شود؟

 

یکی از مسائلی که در افراد مختلف مورد بررسی قرار می گیرد، هزینه طراحی و اجرای آسمان مجازی است و اینکه چگونه این هزینه محاسبه می شود؟

آسمان مجازی معمولا بصورت تایل است و هزینه های شما بر اساس نوع جنس تایل و تعدادی است که می خواهید. شما بر اساس فضای خود و طرح پیشنهادی خود می توانید تعداد تایل ها را مشخص کنید و هزینه را تعیین کنید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند، تاثیر زیادی بر روی قیمت آسمان مجازی داشته باشد، ضخامت است. شما بر اساس ضخامت می توانید، تعین کنید که آسمان مجازی شما چه مقدار هزینه بر خواهد بود!

نکته جالبی که در تعیین هزینه ها وجود دارد، این است که طرح انتخابی شما تاثیر زیادی بر روی هزینه آسمان مجازی ندارد پس در انتخاب طرح لازم نیست که حساسیت به خرج دهید تا هزینه شما کاهش پیدا کند.

 

سقف های کاذب چند مدل هستند؟

 

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، آسمان مجازی یک نوع سقف کاذب است و جنس های مختلفی می تواند داشته باشد. البته انتخاب مدل های مختلف، هزینه های مختلفی را برای شما در بر خواهند داشت.

در مورد انتخاب سقف کاذب و مدل آن باید به موارد مختلفی از جمله موارد زیر توجه داشته باشید:

  • عایق صدا بودن یا نبودن
  • سهولت اجرا
  • ترکیب پذیری
  • و …

سقف های کاذب که برای انواع دکور ها مورد استفاده قرار می گیرند به سه نوع کناف، پی وی سی و تایل دوغی تقسیم می شوند. بهتر است قبل از انتخاب مدل حتما با یک کارشناس در این زمینه صحبت کنید تا بر اساس مکانی که می خواهید در آن از آسمان مجازی استفاده کنید، انتخاب درستی داشته باشید.

آسمان مجازی در کدام شهرها وجود دارد؟

 

یکی از مزیت های این نوع سقف کاذب این است که در تمامی شهرهای کوچک و بزرگ ایران در حال حاضر وجود دارد و شما می توانید در هر شهر و استانی که زندگی می کنید، از این نوع سقف استفاده کنید. همچنین این نوع سقف با هر سلیقه ای می تواند جور در بیاید. کافی است طرح دلخواه خود را از طبیعت در نظر داشته باشید و آن را به فروشنده بگویید.

همچنین حتی شما می توانید، آسمان مجازی را به صورت آنلاین خریداری کنید.

برای مشاهده انواع طرح های آسمان مجازی اینجا کلیک کنید.

تماس و مشاوره رایگان

پست های مرتبط
کاتالوگ جدیدترین محصولات شرکت آنیتاپلاست دانلود کاتالوگ