دکوراسیون داخلی

چهار شنبه 22 نوامبر 17 anitaplast

دکوراسیون داخلی :

طبق تعریف لغت نامه‌ی آکسفورد به هماهنگ سازی هنرمندانه رنگ‌ها، اثاثیه منزل و سایر اشیاء موجود در خانه را دکوراسیون داخلی می‌گویند.

این هنر حلقه‌ی اتصال ما بین دو علم معماری و طراحی داخلی می باشد. دکوراسیون داخلی از از اواسط قرن بیستم به عنوان یک کسب و کار درآمد زا مورد توجه قرار گرفت. این مبحث در بسیاری از دانشگاه ها و فضاهای آموزشی به صورت رشته ای جدا از سایر هنرها تدریس می شود.

این هنر تمام هنرهای دیگر نیازمند ریزه کاری هایی است که به تناسب سلیقه و نیازهای شخصی، زمان  و محدوده‌ی جغرافیایی دستخوش تغییرات می‌شود.طراحان این رشته از ایده های مدرن و کلاسیک جهت اجرا استفاده می کنند و محدوده ایده های آنان بسیار گسترده است و می توان به کلیه آنها جامعه عمل پوشاند. البته پیشرفت تکنولوژی نیز سبب تسهیل در بخش اجرایی این ایده ها شده است.

این حرفه نیازمند ترکیب همزمان مهندسی و هنر می باشد. امروزه با توجه به کوچک تر شدن محیط فضای خانه استفاده از دکوراسیون داخلی مناسب بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر این، دکوراسیون داخلی مناسب، راه حل خوبی برای بهبود وضعیت کاری و تحصیلی است و تاثیر مستقیمی بر سلامت روانی و عملکرد افراد دارد. از این رو نکته قابل توجه در طراحی و دکوراتوری منزل، توجه به روحیات مخاطب و خواسته های اوست.  هنر دکوراسیون داخلی تنها چیدن اثاثیه و اشیاء نمی‌باشد و عوامل متعددی در آن نقش دارند.

به طور مثال در کشورهایی که به دلیل بارش زیاد باران عموما هوای ابری دارند دکوراسیون خانه ها به صورتی باید باشد که نور بیشتری وارد خانه شود و در کشورهای گرم و خشک به واسطه‌ی نور زیاد باید نور کمتری وارد فضای خانه شود. همینطور می توان تاثیرگذارترین بخش هارا در دکوراسیون داخلی منزل مسکونی نقشه، رنگ، نور، پوشش کف ها و سقف و دیوارها، انتخاب پرده و مبلمان مناسب دانست.

برای مثال با استفاده از سقف های آسمان مجازی میتونید آسمان را در خانه خود بیاورید و احساس آرامش بیشتری را تجربه کنید.در مجموع می توان گفت دکوراسیون داخلی نقش به سزایی در کیفیت فضای منزل دارد و توجه به آن برای افزایش آرامش، بازده کاری و تاثیرگذاری در فضاهای کاری حائز اهمیت است.

آسمان مجازی

آسمان مجازی

پست های مرتبط
کاتالوگ جدیدترین محصولات شرکت آنیتاپلاست دانلود کاتالوگ