9 مرحله برای انتخاب کاغذ دیواری برای منزل

چهارشنبه 9 ژانویه 19 افسانه طالبی

مراحل انتخاب و روش صحیح نصب کاغذ دیواری

امروزه کاغذ دیواری در دکوراسیون منازل از جایگاه ویژه ای برخوردار است. کاغذ دیواری نسبت به رنگ آمیزی به ظاهرِ خانه ها، زیبایی و تغییرات محسوسی را اعمال می کند و بدلیل اینکه تنوع زیادی دارد  هر سلیقه ای با هر دیدگاهی طرح و رنگ مورد علاقه خود را می تواند پیدا کند. اما هزینه خرید و نصب کاغذ دیواری نسبت به رنگ آمیزی کمی بیشتر است و به همین دلیل خرید دیوارپوش منزل ریسک بزرگی می باشد و مردم در بعضی مواقع از خرید آن منصرف می شوند. با توجه به مراحل زیر می توانید روش صحیح نصب کاغذ دیواری را برای منازل خود یاد بگیرید و همچنین با خیالی آسوده تر اقدام به خرید دیوار پوش نمایید.

روش صحیح نصب کاغذ دیواری | دیوارپوش منزل

1- جمع آوری تصاویر متعدد

در بین مجلات، بروشورها و یا جستجو در اینترنت بدنبال تصاویر منازلی بگردید که از کاغذ دیواری استفاده کردند.و از طرح هایی که خوشتان می آید، آنها را ذخیره کنید. بیشتر، تصاویری را ذخیره کنید.و نگه دارید که شما را جذب خودش کرده است و بعد از مدتی که تصاویر زیادی را جمع کردید، آنها را بررسی کنید.و توجه کنید که در بین عکسهای انتخابی چه طرح هایی بیشتر به چشم می خورد. آیا بیشترِ عکس ها، دارای منظره ،گل و پرنده است؟ گرافیکی بیشتر است.یا فانتزی؟ ساده و آرام دوست دارید یا شلوغ و پر نقش و نگار؟ اگر بتوانید در بین تصاویری که جمع کردید.طرح دلخواه خود را پیدا کنید، مهمترین قدم را برای انتخاب دیوارپوش منزل را برداشته اید.

روش صحیح نصب کاغذ دیواری | دیوارپوش منزل

روش صحیح نصب کاغذ دیواری

2- انتخاب سَبکی که با آن راحت هستید

برای هرنوع سلیقه ای کاغذ دیواری وجود دارد، پس نگرانِ نبودِ طرحی که شما دوست دارید.نباشید. اگر سبکِ سنتی یا مدرن دوست دارید براحتی می توانید انواع مختلف آن را پیدا کنید. بدنبال مد نباشید، چون بعد از مدتی که این طرح قدیمی شود. شما مجبور می شوید آن را تعویض کنید، چون این طرح مناسب با روحیات شما نبوده است. به دنبال رنگ، طرح و سبک هایی بگردید.که با احساسات و روحیات شما سازگار باشد.

3- چه نوع طرحی را می پسندید؟ ملایم یا برجسته؟

چه نوع سبکی را ترجیح می دهید؟ اولویت را بر روی طرح ها و رنگ  هایی بگذارید.که به آن علاقه دارید. اگر طرح و رنگ ملایم را می پسندید، یعنی بافت، بیشتر از رنگ یا نقش به چشم بیاید، یا اینکه طرح های درشت و شلوغ را دوست دارید؟ چون بعد از نصب دیوارپوش منزل قرار است. که هر روز این طرح را ببینید پس باید به این مورد بسیار توجه کنید.

روش صحیح نصب کاغذ دیواری | دیوارپوش منزل

روش صحیح نصب کاغذ دیواری

4- نصب نمونه ی کاغذ دیواری مورد نظر قبل از خریداری

برای اینکه بتوانید ظاهر، طرح و رنگ کاغذ دیواری را مناسب سلیقه خود انتخاب کنید، می توانید. یک دیوار کوچک در خانه را بوسیله ی کاغذ دیواری مدنظرتان بپوشانید و مدتی را با آن طرح زندگی کنید.و کاغذ دیواری را در ساعت های مختلف روز و روشنایی های مختلف ببینید. پس داشتن.نمونه کاغذ دیواری در منزل، قبل از خرید اصلی یک ضرورت است.

5- بدنبال چه طرح و هدفی هستید

هدف از نصب کاغذ دیواری در منزلتان چیست؟ وقتی داخل منزلتان می شوید میخواهید.چه حسی به شما منتقل شود؟ فضای شاد و پرهیجان می خواهید. یا اینکه می خواهید.آرام باشد؟ این سوال هایی است که باید خودتان بپرسید.که از نصب کاغذ دیواری میخواهید.برای خود چه فضایی را بسازید.

روش صحیح نصب کاغذ دیواری | دیوارپوش منزل

روش صحیح نصب کاغذ دیواری

6- امکانات مهم را بررسی کنید

امروزه می توانید کاغذ دیواری های مختلفی را در بازار خریداری کنید، علاوه بر اینکه جنس کاغذ دیوارپوش، کاغذی باشد یا پارچه و … میتوانید بافت های مختلفی را انتخاب کنید. مثلا اگر محیط گرم و دنجی را می خواهید از بافت های ضخیم استفاده کنید.

7- نمای کاغذ دیواری از دیگر اتاق ها

زمانی که کاغذ دیواری نمونه را گرفتید آن را بر روی دیوارهای مختلف نصب کنید.و از زاویه و دید دیگر اتاق ها هم به آن توجه کنید و منظره ای که برای دیگر اتاق ها ایجاد می کند.را مدنظر قرار دهید.

روش صحیح نصب کاغذ دیواری | دیوارپوش منزل

دیوارپوش منزل

8- انتخاب دیوار مناسب برای نصب دیوارپوش منزل

فضاهای کم استفاده هستند محل مناسبی برای نصب کاغذ دیواری هستند.و کمترین ریسک را برای نصب کاغذ دیواری دارد مانند : راهروها، اتاق خواب و…

فضاهای پر استفاده مانند هال بسیار حساس هستند و باید دقت زیادی را برای انتخاب آن انجام داد.و احتمال تغییر دکوراسیون در این مکان ها وجود دارد و باید این موضوع را مدنظر قرار داد تا در آینده دچار مشکل نشوید.

9- مشاوره گرفتن از افراد متخصص

از افرادی که در زمینه تجربه و سابقه دارند مشاوره بگیرید. نصاب ها می توانند بهترین گزینه برای راهنمایی گرفتن در مورد هزینه نصب باشند. به این نکته توجه کنید که هر رول کاغذ باید از جای مناسبی بریده شود تا بطور یکدست نمایش داده شود بنابراین طرح روی کاغذ دیواری در  مقدار و متراژ آن تاثیر گذار است.

پست های مرتبط
کاتالوگ جدیدترین محصولات شرکت آنیتاپلاست دانلود کاتالوگ