کاربرد های پوستر سه بعدی

یکشنبه 18 آگوست 19 anitaplast

پوستر سه بعدی وسیله ای است که در دکوراسیون داخلی برای تزئین دیوار های داخلی ساختمانها استفاده می شود. این پوستر معمولاً با استفاده از خمیر کاغذ طی مراحل پیچیده ساخته می شود و برای نصب بر روی دیوار های داخلی خانه ها و شرکت ها بسیار مناسب است. از پوستر ها می توان برای پوشاندن سطوح ناهموار و نقص جزئی دیوار ها استفاده کرد. کاغذ دیواری سه بعدی در طرح ها و نقش های مختلف در بازار موجود هستند.

چاپ تصاویر سفارشی روی پوستر های سه بعدی

تکنیک های چاپ بر روی پوستر ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از چاپ گراور، چاپ روی صفحه ابریشم، چاپ روتاری و چاپ دیجیتال. پوستر سه بعدی به صورت عمودی بر روی دیوار نصب می شود. Tsang KinWah، یکی از مشهورترین نقاشان هنگ کنگ است. او پوستر ها را در اندازه بزرگ طراحی می کند تا بتواند طرح های گلدار ویلیام موریس را به طور زنده و قابل لمس را به نمایش بگذارد. پوستر سه بعدی ابزاری برای بیان حس هنرمندان به حساب می آید.

فناوری های جدید در چاپ دیجیتال با استفاده از جوهرهای ماوراء بنفش (UV) برای تولید پوستر سه بعدی سفارشی استفاده می شوند. فرق آن ها با کاغذ دیواری های رولی این است که آن ها را می توان برای یک قسمت کوچک از دیوار طراحی و اجرا کرد. در حقیقت تصویر یا هنر دیجیتالی را روی پوستر ها به صورت سه بعدی پیاده سازی می کنند و در مکان های مختلفی مانند لابی شرکت ها، رستوران ها و فضای داخلی منازل مورد استفاده قرار می گیرند. این امر به طراحان این توانایی را می دهد تا به فضای مورد نظر جلوه ای مطلوب و دلخواه بدهند.

 

کاغذ دیواری سه بعدی

 

کاغذ دیواری های سه بعدی با تکنولوژی بالا

جالب است بدانید برخی از انواع جدید پوستر های در حال توسعه به دلیل حفظ حریم خصوصی، برخی از تلفن های همراه و سیگنال های WiFi را مسدود می کنند. این پوستر ها از جوهر نقره ای تشکیل شده اند که جنس آن ها کریستال است. آن ها سیگنالهای خروجی را مسدود می کنند. شرکت اسپانیایی Think Big Factory اعلام کرده است که در حال تهیه ی پوستر هایی هستند که به عنوان یک رابط رایانه ای مورد استفاده قرار می گیرند. در آن ها از پروژکتورها ،webcam  ها و سنسورهای حرکتی برای کنترل استفاده می کنند. سخت افزار این پوستر ها آماده اند، اما تنها 20 درصد از نرم افزار آن ها کامل شده است.

نصب کاغذ دیواری سه بعدی به چه صورت انجام می شود؟

قبل از نصب پوستر باید سطح دیوار را آماده سازی کنیم. علاوه بر این باید دقت کنیم که پوستر های سه بعدی برای نصب در همه ی نقاط منزل مناسب نیست. به عنوان مثال اگر بخواهیم در سقف حمام از پوستر سه بعدی آسمان مجازی استفاده کنیم به دلیل بخار و رطوبت بیش از حد به سرعت تخریب می شود. در مرحله ی آماده سازی دیوار باید هرگونه نقص در دیوار را ترمیم کرده و مواد سست یا چسب های قدیمی را از روی آن از بین ببریم. برای نصب پوستر های سه بعدی نازک تر روی دیوارهایی با کیفیت پایین تر، ابتدا می توانید با کاغذ آستر دیوار ها را به صورت افقی روکش کنید.

 

پوستر سه بعدی

پوستر سه بعدی

اندازه گیری دقیق (طول، عرض و ارتفاع) قسمتی از دیوار که برای نصب پوستر مد نظرتان است، برای سفارش پوستر ضروری است. بعد از اینکه پوستر سه بعدی را آغشته به چسب کردید، اجازه دهید چسب برای چند دقیقه روی پوستر بماند سپس می توانید پوستر را در محل مورد نظر با رعایت اصول بچسبانید. باید بدانید که تعداد زیادی از این چسب ها حاوی نشاسته یا متیل سلولز هستند.

راه های جدا سازی پوستر های آسیب دیده از دیوار

 1. آب

ساده ترین راه برای کندن این پوستر ها استفاده از آب است. سطح پوستر ها را به وسیله ی آب خیس می کنیم. آب چسب را اشباع می کند و باعث می شود کاغذ از بین برود. این کار بر روی وینیل های غیر قابل لایه شدن موثر نیست، زیرا وینیل آسیب پذیر نیست. با این وجود، هنوز هم در بسیاری از مقالات مدرن از آن به عنوان یک راه حل ساده و کاربردی یاد می شود. مخلوط آب و سرکه سفید هم باعث انحلال چسب ها می شود. به خصوص اگر محلول مورد نظر را با یک پد سنباده ای روی پوستر بکشیم و آن را خراش دهیم، جذب موثرتر خواهد بود.

 1. نوار های شیمیایی

نوار های شیمیایی را می توان در اکثر فروشگاه های رنگ آمیزی یا بهسازی منزل خریداری کرد. آن را با آب گرم یا مخلوطی از آب گرم و سرکه مخلوط کرده و بجوشانید. سپس روی سطوح دیوار اسپری کنید. سوراخ کردن می تواند به جذب مخلوط کمک کرده و باعث می شود جداسازی سریعتر انجام شود. بعد از گذشت چند ساعت می توانید پوستر سه بعدی را به راحتی از دیوار جدا کنید.

کاغذ دیواری سه بعدی

 1. بخار

روش دیگر حذف استفاده از بخار بر روی کاغذ دیواری سه بعدی به منظور حل خمیر پوستر است. یک مخزن دارای آب جوش، یک سیستم گرمایش الکتریکی و یک شیلنگ برای هدایت بخار در این روش نیاز دارید. بخار خمیر پوستر را حل می کند و باعث می شود. پوستر سه بعدی به راحتی از روی دیوار کنده شود. با این حال، باید مراقب باشید تا دیواره تحتانی آسیب نبیند. گاهی اوقات بخار می تواند منجر به فرو ریختن گچ شود.

مزایای استفاده از پوستر برجسته

 1. برخی از این پوستر ها تا 15 سال تخریب نمی شوند و آسیب نمی بینند.
 2. بسیاری از آن ها قابل شستشو هستند.
 3. به دلیل دوام و نگهداری آسان، می توان از آن ها برای مناطق شلوغ در خانه استفاده کرد.
 4. با آماده سازی های اولیه می توانند دیوارهای ناهموار را بپوشانند و نقص را به راحتی پنهان کنند.
 5. این پوستر به محیط زیست آسیب نمی رساند چرا که آن ها را صرفاً از مواد طبیعی تهیه می کنند و چسب آن ها حاوی مواد شیمیایی و مضر نیست.

معایب کاغذ دیواری سه بعدی

 1. برای پوشاندن نقص دیوار های آسیب دیده اگر به جای کاغذ دیواری سه بعدی از کاغذ دیواری معمولی یا رنگ استفاده کنیم مقرون به صرفه تر است.
 2. نگهداری و حذف کاغذ پوستر های سنتی دشوار است.
 3. لبه های پوستر در هوای مرطوب ممکن است از دیوار جدا شوند و نیاز به اتصال مجدد دارند.
 4. نصب آن ها نیاز به دقت کافی دارد.
 5. نمی توان آن ها را روی دیوارهای بتنی خام و بافت استفاده کرد.
 6. برخی از این پوستر ها در کمتر از 5 سال تخریب می شوند.

برای مشاهده پوستر های بیشتر به آنیتا پلاست مراجعه کنید.

پست های مرتبط
کاتالوگ جدیدترین محصولات شرکت آنیتاپلاست دانلود کاتالوگ