ویژگی های چاپ یووی چیست ؟

چهار شنبه 4 آوریل 18 sajjad

چاپ یووی چیست و چه تفاوتی با چاپ های موجود دارد؟

چاپ یووی نوعی از چاپ دیجیتال است که از اشعه فرابنفش برای خشک کردن یا به اصطلاح پخت جوهر یووی استفاده می کند. تفاوت عمده چاپ یووی با چاپ سابلیمیشن و اکو سالونت در نحوه ی خشک شدن جوهر چاپ است که شاید درنگاه اول بسیار ساده به نظر برسد اما در عمل تفاوت های زیادی ایجاد کرده است .هنگام چاپ یووی پس از افشانده شدن جوهر چاپ روی بستر چاپ تو

پوستر سه بعدیسط هد دستگاه، بلافاصله جوهر در معرض تابش نور فرابنفش قرار می گیرد و همین باعث خشک شدن سریع طرح چاپ شده می شود.این کار همچنین به طرح جرم داده و باعث برجسته شدن ان می شود به علاوه چون هد دستگاه با بستر چاپ تماس ندارد شما می توانید از چاپ یووی برای چاپ روی تقریبا هر بستری استفاده کنید. فقط کافی است  محصول شما با ابعاد و میزان حداکثر ارتفاع قابل چاپ دستگاه مغایرت نداشته باشد.

چاپ های حاضر  فرارهای الی بسیاری در هوا ازاد می کنند در صورتی که چاپ یووی به دلیل خشک شدن سریع فرارهای الی بسیار کمی ازاد می کند از این رو از چاپ یووی به عنوان چاپ سبز نیز یاد می شود.همچنین چاپ های موجود به علت جذب شدن در بستر چاپ از درخشندگی و زیبایی کمتری هم نسبت به چاپ یووی برخوردارند.
چاپ یووی چه برتری نسبت به سایر چاپ ها دارد؟

چاپ روی بازه ی گسترده ای از بسترهایی با جنس متفاوت : بر خلاف دیگر چاپ های حاضر،چاپ یووی روی هر سطحی قابلیت چاپ دارد با این توضیح که برای بعضی سطوح نیاز به اماده سازی و استفاده از پوشش مخصوص (کوتینگ-coating) می باشد.چوب ، فلز ، پلاستیک و سرامیک حتی روی CD و بتن هم از این چاپ استفاده شده است.
عدم نیاز به اماده سازی بستر چاپ در بیشتر موارد : همانطور که اشاره شد چاپ یووی در بیشتر موارد نیازی به اماده سازی ندارد .اما لازم به ذکر است که برای سطوحی مانند کاشی و شیشه استفاده از کوتینگ برای ماندگاری بیشتر و لاک مخصوص (وارنیش ) برای براق شدن کار بی تاثیر نیست.
مقاوم در برابر گرما ،رطوبت،پاک کردن و خراش : چون چاپ یووی توسط نور فرابنفش بلافاصله خشک می شود از مقاومت و ماندگاری بالایی برخوردار است .
زمان سریع خشک شدن یعنی افزایش سرعت چاپ :با توجه به کاربردها و کیفیت چاپ ،چاپ یووی سرعت مناسبی دارد و این به معنای افزایش سرعت تولید است.
چاپ لایه های رنگ مختلف در ان واحد: دستگاه های چاپ یووی قابلیت چاپ لایه های رنگ مختلف در ان واحد را دارند به این معنا که مثلا در یک پرینت ابتدا رنگ سفید و بلافاصله رنگ اصلی را پرینت می گیرند.
پتانسیل بالا برای خلاقیت و نواوری: قابلیت چاپ روی اجسام مختلف و دقت بالا شما را با دنیایی از خلاقیت روبرو می کند. چاپ عکس روی پلکسی، شیشه،کاشی و سرامیک وحتی قاب گوشی تنها بخشی از قابلیت های موجود است.
سالم تر برای محیط کار و سیاره شما:جوهر یووی مانند جوهرهای دیگر ایزوپروپیل الکل تولید نمی کند.ترکیبات الی فرار (VOCs) ،را به اتمسفر نمی افزاید .بنابراین بویی به وجود نمی اید که نیاز به تهویه باشد.این کار محیط کاری کارامدتری را برای کارکنان شما ایجاد می کند.

چاپ عکس با کیفیت با استفاده از چاپ یووی

قابلیت چاپ روی اجسام مختلف و دقت بالا این امکان را به وجود می اورد که استفاده از چاپ یووی در صنعت تبلیغات یک امتیاز باشد برای کسانی که کارهایی با کیفیت بالا می خواهند.برای این کار شما به یک پرینتر یووی و یک عکس دقیق با کیفیت نیاز دارید.
جوهر یووی چه تفاوتی با سایر جوهر ها دارد؟

– خشک شدن فوری جوهر در سرعت های مختلف چاپ

– قابلیت پرینت بر روی متریال های سخت و نرم مثل چرم، پی وی سی، آلومینیوم، پلکسی، شیشه، چوب و….

– انعطاف پذیری بالای جوهر و مقاومت در مقابل ترک خوردگی

– چسبندگی قوی بر روی متریال های کوتینگ خورده و بدون کوتینگ

– بوی کم و دوستدار محیط زیست

– مقاومت بالا در مقابل الکل و خراش

– بیشتر از ۳ سال ماندگاری در فضای بیرونی

– استفاده از تکنولوژی نانو، ذرات پیگمنت کمتر از ۱۰۰-۲۰۰ نانومتر می باشد که کوچکتر از قطر نازل های هد می باشد که باعث جلوگیری از گرفتگی هد میشود.

سیکلو هگزانون چیست: مایع بی رنگ متمایل به زرد است که بویی استونی دارد و به عنوان رنگبر در حلال رزین های سنتزی، طبیعی، سلولوز، چربی ها و واکس ها کاربرد دارد.

چاپ یووی چیست؟
انواع دستگاه چاپ یووی

فلت بد: دستگاه چاپ فلت بد فقط روی اجسام تخت ،یا اجسامی که دارای قسمتی تخت هستند که امکان چاپ روی ان میسر باشد.فلت بد یعنی تخت تخت.

رول به رول: برای مواردی که مواد اولیه ی کار به صورت بسته بندی های رولی باشد.

ترکیبی (هایبرید): به دستگاه هایی که قابلیت فلت بد و رول به رول را به صورت همزمان دارند اصطلاحا هایبرید گفته می شود.

پوستر سه بعدی

پست های مرتبط
کاتالوگ جدیدترین محصولات شرکت آنیتاپلاست دانلود کاتالوگ