اصول تبدیل خانه به زیباترین و راحت ترین مکان در دنیا

دوشنبه 26 نوامبر 18 افسانه طالبی

اقدامات لازم برای داشتن خانه ای شیک و منحصر به فرد

برای داشتن خانه ای شیک و منحصر به فرد و  تبدیل آن به راحت ترین مکان در دنیا باید با امکانات خیلی کم هم تا جایی که می‌توانید سعی کنید و تمام تلاشتان را برای زیباتر کردن فضای خانه به کار بگیرید. ممکن است در ابتدا متوجه تاثیری که در روحیه‌ شما ایجاد می‌شود، نشوید؛

اما با گذشت مدتی ناخودآگاه احساس شادی و آرامشتان بیشتر خواهد شد و باعث باز شدن روحیه شما می شود. از روش‌های زیر برای زیباسازی فضای خانه استفاده کنید.

توجه به همه موارد کوچک و بزرگ در خانه ای شیک و منحصر به فرد

خانه ای شیک و منحصر به فرد | ترکیب رنگ چیدمان منزل

موارد کوچک و بزرگ

هر چه جزئیات خونه زیادتر باشد خانه زیباتر دیده می شود. مهم نیست این جزئیات ایرانی باشد یا خارجی؛ مهم این که با وسایل و لوازم منزل شما هماهنگ باشند. جزئیات شامل دیوارکوب‌ها، قاب عکس‌ها، تابلوهای نقاشی، کوسن‌ها، ظروف تزئینی، کاغذ دیواری و موارد مشابه می‌شوند.

برای دست یافتن به زیبایی حقیقی منزل باید تمام این جزئیات با هم همخوانی و هماهنگی داشته باشند. بعنوان مثال اگر مبل‌هایتان بنفش هستند، یک ظرف رومیزی شیشه‌ای صورتی، قاب‌ عکس‌های سفید یا نقره‌ای و کوسن‌های صورتی، بنفش و سفید و کاغذ دیواری با طرح های بنفش کم رنگ می‌توانند ترکیب جالبی ایجاد کنند.

وجود یکدستی و یکنواختی در این جزئیات حس خیلی خوبی به انسان می دهد. داشتن خانه ای شیک و منحصر به فرد یکی از آرزوهای اکثر خانم ها می باشد. پس با انجام تمام اصول مربوط به طراحی همچنین استفاده از کاغذ دیواری بسیار زیبا این آرزو را محقق کنید.

 

خانه ای شیک و منحصر به فرد | ترکیب رنگ چیدمان منزل

استفاده از رنگ های یکدست و ساده

فقط هماهنگی بین رنگ ها مهم نیست بلکه فضای داخلی منزلتان سنتی است یا مدرن. اگر روتختی کاملا جدید و رومیزی‌ بسیار ساده انداخته‌اید و بیشتر ظروفتان از سبک های جدید هستند و طرح‌های مدرن دارند، نمی‌توانید یک دفعه یک آباژور کاملا سنتی و قدیمی را به دکور خود اضافه کنید؛ در عوض بهتر است دنبال آباژوری کاملا مدرن با زاویه‌های تیز و فرم عجیب بگردید. مثال دیگر در مورد وسایل اساسی‌تر و بزرگتر است؛

اگر مدل های پرده برای منزل و اتاق خواب شما کاملا سنتی و قدیمی است، نمی‌توانید سراغ روتختی جدید یا تختی با فرم جدید بروید. بنابراین لازم است هماهنگی هم از نظر رنگ رعایت شود و هم از نظر سبک. رعایت نکردن این نکات، ترکیب ناهماهنگی به شما می‌دهد که اصلا جذاب نیست.

اعتقاد داشتن به معجزه رنگ‌ها و ترکیب رنگ چیدمان منزل

خانه ای شیک و منحصر به فرد | ترکیب رنگ چیدمان منزل

یکدستی و یکنواختی در رنگ ها و لوازم

خانه ای شیک و منحصر به فرد | ترکیب رنگ چیدمان منزل

استفاده از رنگ های خاص

یکی از عواملی که خانه ما ایرانی‌ها کم دارد، ترکیب رنگ چیدمان منزل و وجود رنگ‌های پرانرژی است. ما بیشتر وقت ها از رنگ های قهوه‌ای، کرم، مشکی و زرشکی بیشتر استفاده می کنیم و حتی در رنگ دیوارهای خانه از رنگ سفید استفاده میکنیم با اینکه استفاده از کاغذ دیواری رنگی زیبایی بیشتری به خانه ما میدهد؛
درحالی‌ که ترکیب رنگ چیدمان منزل آن هم در دنیایی از رنگ های گوناگون پر می باشد و با کمترین هزینه، بیشترین تغییر را در منزلمان ایجاد کند. فقط لازم است نگاهی به تنوع رنگ ها بیاندازیم؛
خانه ای شیک و منحصر به فرد | ترکیب رنگ چیدمان منزل

اعتماد به رنگ ها و ماجراجویی در رنگ ها

رنگ‎هایی که کنار هم قرار دارند، هم‌خانواده هستند.و آن‌هایی که متضاد هم هستند. استفاده از رنگ‌های متضاد برای خانه‌هایی مناسب است که ساکنانشان دوست دارند.در زمینه ایجاد تنوع، پیشرو باشند و جرأت ریسک بالایی دارند.
رنگ‌های هم‌خانواده هم برای افرادی به کار می‌رود.که ترجیح می‌دهند.با کمترین ریسک، بیشترین نتیجه را بگیرند. هنگام انتخاب لوازم خانه اول قوانین چرخه رنگ‌ها را بشناسید.و ببینید کدام رنگ‌ها در کنار هم احساس بهتری به شما می‌دهند. این را هم بدانید.که رنگ و طرح دیوارها یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در زیبایی منزلتان ایفا می‌کنند.چون بخش بسیار زیادی را تصرف کرده اند.پس با احتیاط و با تحقیق و با انرژی انتخاب کنید!

توجه به اندازه و مساحت خانه

قبل از انتخاب وسایل خانه، به مساحتی که قرار است.برای آن دست به خرید لوازم بزنید، توجه کنید. اگر خانه‌تان کوچک است لازم است.برای ایجاد تعادل در فضای آن به بعضی نکات دقت کنید:

خانه ای شیک و منحصر به فرد | ترکیب رنگ چیدمان منزل

اندازه و مساحت خانه

  • از وسایلی که چند کاربرد دارند.استفاده کنید. مبلمان تخت‌شو یا میز کار و کتابخانه سر هم می‌توانند.مقدار زیادی به صرفه‌جویی در فضا به شما کمک کنند.
  • استفاده از آینه باعث بزرگتر دیده شدن خانه می شود.اگر آینه را در جای درست قرار دهیم.باعث دو برابر دیده شدن خانه و همچنین باعث داشتن خانه ای شیک و منحصر به فرد می شود.
  • استفاده از وسایلی که از سقف آویزان می شوند.خیلی بهتر است از وسایلی که پایه دارند.و در کنار دیوار قرار می گیرند. برای مثال یک میز آشپزخانه که به راحتی و با یک اهرم به دیوار چفت می‌شود.یا گلدان‌هایی که از کناره‌های دیوار آویزان شده‌اند.فضای زمینی شما را نمی‌گیرند.و امکان تنوع بیشتری به شما خواهند داد.
  • رنگ های روشن خیلی فضای بهتری نسبت.به رنگ های تیره ایجاد می کنند. هر چه فضا روشن‌تر باشد.بزرگتر به نظر می‌رسد.
  • از تاثیر نورپردازی و به طور کلی نور زیاد.در فضای کوچک غافل نشوید. اگر خیلی از اصول نورپردازی سر درنمی‌آورید.و احتمال اشتباه کردن خیلی بالاست، برای نورپردازی فضای کوچکتان از یک مشاور راهنمایی بگیرید.
  • استفاده از مبلمان بسیار.بزرگ کار را برای تزیین سخت تر می کنند. در عوض در خرید لوازم به سراغ ابعاد متوسط بروید.
  • بهتر است بدانید هر چه خانه شلوغ تر باشد زیباتر نمی شود. شلوغی باعث می‌شود.مساحت فضای شما کمتر به نظر برسد و این چیزی نیست که شما می خواهید.
  • منظم و مرتب نگه داشتن فضای کوچک را از یاد نبرید. برای داشتن خانه ای شیک و منحصر به فرد باید نظم بر آن حاکم باشد تا فضا بازتر و بزرگتر نشان داده شود.
پست های مرتبط
کاتالوگ جدیدترین محصولات شرکت آنیتاپلاست دانلود کاتالوگ