آشنایی با سقف کاذب

دوشنبه 9 آوریل 18 anitaplast

سقف کاذب چیست؟

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساختمان و دکوراسیون داخلی تغییرات زیادی ایجاد شده که مد، پیشرفت تکنولوژی و نیاز به کارا بودن ابزار خواسته های مردم رو بیشتر میکنه .

طی دهه اخیر در زمینه دکوراسیون داخلی تحولات زیادی ایجاد شده و ایده های جدیدی جایگزین ایده های قبلی شده. یکی از این تحولات در زمینه دکوراسیون داخلی تولید سقف های کاذب است که مخاطبان زیادی را به خودش جذب کرده. سقف های کاذب خیلی سریع جایگزین سقف های قبلی شده و با تنوع زیادی که داره تونسته بازار رو در دست بگیره. در اینجا با انواع سقف های کاذب و کارآیی اون ها آشنا میشیم.

سقف های کاذب کناف

سقف های کاذب کناف نوعی از صفحات روکش دار گچی هستند که گاهی با روکش های چوبی، پلاستیکی و … نمای زیبایی به دیوار و سقف در دکوراسیون داخلی منزل می بخشند.

سقف ها و دیوارهای جداکننده (تیغه) کناف سازه های فلزی یکپارچه گالوانیزه هستند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند . درز بین صفحات با بتونه درزگیری پر شده و سطوح صاف به وجود آمده رنگ آمیزی می شوند .

این نوع دیوار در مقایسه با دیوارهای سنتی حدود ده تا پانزده برابر سبک تر است. لذا با کاهش بار مرده ساختمان ، تاثیر نیروی زلزله بر ساختمان کمتر می شود . در صورت تخریب ساختمان ، به علت سبکی سیستم کناف ، خطر جانی برای ساکنان به مقدار قابل ملاحظه ای کمتر خواهد بود .

شاید قصد داشته باشید برای منزل، دفتر کار، مغازه اتون و یا هر فضای دیگری، سقف کاذب استفاده کنید و چه انتخابی بهتر از کناف برای سقف کاذب. در واقع سقف های کناف دارای مزیت های بسیار زیادی هستند که هر کسی را مجاب می کنه برای سقف از کناف استفاده نماید.

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای طراحی سقف کاذب خانه های تان انجام دهید این است که آن ها را رنگ آمیزی کنید  . نقاشی ساختمان .شاید به نظرتان ساده باشد اما همین کار ساده می تواند یک تغییر زیبا را در فضای خانه تان به وجود آورد . دقت داشته باشید رنگی را که انتخاب می کنید رنگ جذابی باشد شما می توانید از چندین رنگ نیز استفاده کنید با انجام این کار سقف های رنگی نیز خواهید داشت .
اگر می خواهید هماهنگی بین عناصر موجود در اتاق نیز وجود داشته باشید می توانید از رنگ های روتختی یا فرش خانه تان نیز کمک بگیرید .

درصورتی که می خواهید تغییرات بیشتری رو اعمال کنید می تونید از سقف های کاذب استفاده کنید. با این کار شما چهره اتاقتون رو دگرگون خواهید کرد. به خصوص این که میشه در طراحی این نوع سقف های کاذب از نورپردازی نیز استفاده کنید، که این کار زیبایی رو دو چندان می کند.
ترکیب نور و رنگ می تونه تأثیر متفاوتی رو در فضای اتاقتون به وجود بیاره .

پست های مرتبط
کاتالوگ جدیدترین محصولات شرکت آنیتاپلاست دانلود کاتالوگ